Opinie, testy, historia, produkty, firma Britax - Romer

Britax - Romer

BRITAX RÖMER powstał w 1979 r. w wyniku fuzji posiadającego bogatą tradycję niemieckiego producenta RÖMER i angielskiej firmy BRITAX.

Unternehmensprofil_1Firma RÖMER została założona w Ulm w latach 30. ubiegłego wieku i kilkadziesiąt lat później – w latach 70. – wyspecjalizowała się w dziedzinie bezpieczeństwa dzieci. Od tego czasu ta tradycyjna marka stale towarzyszy młodym rodzicom w Niemczech, jej produkty znajdują się w niemal każdym gospodarstwie domowym, w którym są niemowlęta lub małe dzieci.

Podobnie przebiegała historia firmy BRITAX: założone również w latach 30. przedsiębiorstwo rozszerzyło przede wszystkim w latach 80. i 90. swoją działalność m.in. na USA, Australię, Nową Zelandię, Skandynawię i Daleki Wschód. Dzisiaj BRITAX RÖMER jest przedsiębiorstwem globalnym z łącznie dziewięcioma oddziałami we wszystkich częściach świata, które poświęciły się całkowicie tematyce bezpieczeństwa dzieci.

Produkty zapewniające dzieciom większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Portfolio produktów firmy BRITAX RÖMER obejmuje przy tym szeroką paletę produktów i rozwiązań systemowych – od samochodowych fotelików dziecięcych i kołysek, poprzez rowerowe foteliki dziecięce, po wózki dziecięce i kompletne systemy podróżne zapewniające maksymalną elastyczność.

Unternehmensprofil_2Od lat 70. ubiegłego wieku BRITAX RÖMER ciągle prezentował znaczące innowacje, które kształtowały cały rynek i ustanawiały nowe standardy w branży, jak np. RÖMER PEGGY – pierwszy fotelik dziecięcy marki RÖMER – lub system mocowania ISOFIX, który z czasem stał się międzynarodową normą. Również pierwszy regulowany fotelik dziecięcy i pierwsza kołyska o optymalnej ergonomii dla noworodków zostały wyprodukowane przez firmę BRITAX RÖMER. Najbardziej aktualnym przykładem innowacyjności przedsiębiorstwa jest specjalna ochrona fotelików dziecięcych i kołysek przed uderzeniami bocznymi. Jest to podstawowy element bezpieczeństwa, szczególnie z uwagi na fakt, że około jedna czwarta wszystkich powstających w czasie wypadku oddziaływań sił na pojazd pochodzi z boku.

Zapewnienie jakości na najwyższym poziomie

To, że bezpieczeństwo i optymalna ochrona dzieci stanowią priorytet dla BRITAX RÖMER, pokazuje również fakt, że przedsiębiorstwo to jako jeden z niewielu przedstawicieli branży dysponuje własnymi urządzeniami do przeprowadzania testów zderzeniowych, jakie są używane w przemyśle samochodowym. Jest to tylko jeden z wielu czynników, które uczyniły z BRITAX RÖMER cenionego partnera automobilklubów, urzędów i przedsiębiorstw transportowych. W znacznej mierze należy to również zawdzięczać wysokim wymogom jakościowym, jakie od dawna stanowią elementarną część filozofii firmy BRITAX RÖMER. Tak np. BRITAX RÖMER jako jeden z niewielu producentów w tym segmencie spełnia swoim systemem zarządzania jakością surowe wymagania przemysłu samochodowego zgodnie z normą ISO/TS 16949. Poprzez systematyczne badania naukowe i rozwój BRITAX RÖMER dzień po dniu pracuje nad ciągłym przekraczaniem powszechnych standardów w dziedzinie jakości, aby móc oferować młodym rodzicom idealne rozwiązania na każdą sytuację oraz innowacjami produktowymi i nowymi technologiami systematycznie zwiększać bezpieczeństwo i wygodę dzieci w ruchu drogowym. W ten sposób BRITAX RÖMER stale dostarcza nowych bodźców – zarówno jako znak jakości, jak i jako wyznacznik tempa dla technologii i wzornictwa.

Kamienie milowe w historii firmy BRITAX RÖMER
1971 Założenie firmy RÖMER WINGARD. Przedsiębiorstwo koncentrowało się początkowo na produkcji pasów samochodowych
1971 RÖMER WINGARD wprowadza na rynek pierwszy samochodowy fotelik dziecięcy RÖMER PEGGY
1975 RÖMER WINGARD wprowadza na rynek pierwszy wózek dziecięcy RÖMER PEGGY Mobil
1976 RÖMER WINGARD wprowadza na rynek pierwszą gondolę do wózka RÖMER SWINGER
1979 Brytyjskie przedsiębiorstwo BRITAX przejmuje RÖMER WINGARD
1980 Współopracowanie i implementacja pierwszej europejskiej normy kontrolnej w zakresie dopuszczenia do użytku urządzeń przytrzymujących dla dzieci: ECE R 44 (ECE=Economic Commission for Europe)
1981 Norma ECE-44/00 wchodzi w życie. Systemy przytrzymujące dzieci muszą być po raz pierwszy certyfikowane zgodnie z normą. RÖMER BRITAX jest pierwszym przedsiębiorstwem, które wprowadza na rynek samochodowe foteliki dziecięce posiadające odpowiedni certyfikat.
1981 RÖMER BRITAX rozpoczyna produkcję rowerowych fotelików dziecięcych
1985 RÖMER BRITAX wprowadza na rynek pierwszą kołyskę RÖMER BABY-SAFE
1988 RÖMER BRITAX wprowadza na rynek pierwszy fotelik KING
1990 Zmiana nazwy na BRITAX RÖMER Kindersicherheit GmbH
1993 Miarodajne regulacje prawne: od 01.04.1993 r. dzieci poniżej 12. roku życia, które są niższe niż 150 cm, mogą być przewożone w samochodzie wyposażonym w wymagane pasy bezpieczeństwa generalnie tylko wtedy, gdy używane jest zatwierdzone oficjalnie i odpowiednie dla danego dziecka urządzenie przytrzymujące (regulacja ECE nr 44).
1997 Opracowanie pierwszego samochodowego fotelika dziecięcego ISOFIX we współpracy z Volkswagenem. RÖMER PRINCE zostaje zaprezentowany jako pierwszy fotelik ISOFIX na targach samochodowych we Frankfurcie.
1999 Zgłoszenie patentowe systemu przeciwwywróceniowego Pivot Link. Ten jedyny w swoim rodzaju system stosuje mocowanie ISOFIX. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi opuszczania (Pivot Link) rotacja fotelika do przodu podczas wypadku jest znacznie redukowana, a większa część energii jest skierowywana w dół w siedzenie samochodu.
2002 BRITAX RÖMER wprowadza na rynek pod nazwą RÖMER KID pierwszy fotelik dziecięcy z wbudowaną ochroną przed uderzeniami bocznymi
2007 BRITAX RÖMER wprowadza na rynek niemiecki pierwsze wózki dziecięce marki BRITAX.
2010 Wprowadzenie technologii SICT (Side Impact Cushion Technology) dla serii fotelików KID. Specjalna ochrona przed uderzeniami bocznymi znacznie zmniejsza ryzyko odniesienia obrażeń przy uderzeniu bocznym.


Produkowane w Niemczech

Centralnym punktem, w którym powstają nasze pomysły jest Ulm. Jednakże od rozwoju produktu do produkcji należy pokonać wiele kroków.
RÖMER posiada własny dział rozwoju z najnowszymi narzędziami do projektowania 3D-CAD służącymi do tworzenia nowych rozwiązań i z możliwością komputerowej symulacji obciążeń powstających w trakcie wypadku.

RÖMER stawia najwyższe wymagania jakościowe dotyczące materiału i obróbki. Produkcja na zlecenie w Ulm koncentruje się w dużej mierze na obróbce tekstyliów oraz końcowym montażu produktów. Podczas montażu końcowego – z użyciem odpowiednich środków i metod – produkcja odbywa się przeważnie ręcznie. Najnowocześniejsza technika jest używana np. podczas automatycznego przycinania.

W ofercie firmy Britax - Romer znajduje się szeroka gama produktów dla dzieci: foteliki samochodowe, wózki, zestawy podróżne, kojce turystyczne, huśtawki i akcesoria do zabawy.

Polski Dystrybutor marki Britax - Romer, oznacza indywidualnymi i unikalnymi hologramami sprzedawane na terenie naszego kraju produkty. Tylko oznaczone hologramem produkty są objęte gwarancją producenta wraz z autoryzowanym serwisem technicznym.

Produkty marki Britax - Romer.

Zobacz listę fotelików lub wózków. Możesz też wyszukać produkty według własnych kryteriów i cech.

Produkty Britax - Romer

Zobacz nasz kanał z filmami na YouTube Filmy z produktami Britax - RomerInstrukcje do produktów marki Britax - Romer

Instrukcje do produktów, są dostępne na karcie danego produktu.
Wyszukaj produkt, który Cię interesuje, przejdź do zakładki "Dodatkowe Informacje" i wyszukaj pozycję "Instrukcja".
Obok będzie link do pełnej instrukcji danego produktu.Katalog Britax - Romer
Kontakt Pomoc

Jeśli potrzebujesz pomocy, lub masz pytania dotyczące wybranego produktu - prosimy o kontakt - chętnie pomożemy.